Середа, 28.Лип.2021, 14:07

Меню сайта
Друзья сайта

Банер сайту

банер сайту 

Код для вставки цього банера


Про музей

Гуляйпільський районний краєзнавчий музей заснований 11 грудня 1960 року. Експозиція музею складає 9 розділів, а фонди – 18 тисяч експонатів. Музей гостинно приймає гостей з різних куточків землі. Особливо дружні стосунки складаються з представниками Франції, бо саме там покоїться прах нашого легендарного земляка Н.Махна.

 Будівля музею споруджена у 1901 році як приміщення банку «Товариство взаємного кредиту». 

У роки Великої Вітчизняної війни тут знаходилася церква. У повоєнні часи – районний будинок культури, з 1989 року – ошатна будівля музею.

Експозиція періоду Громадянської війни найбільше висвітлює революційний шлях ватажка повстанського руху на півдні України (1918-1921 рр.) – Нестора  Махна. Все недовге життя цієї людини було присвячене служінню ідеї – побудові   щасливого, заможного суспільства, без пригноблення морального і фізичного, без панів і начальників.

Сам він створив і очолив у 1917 році у Гуляйполі перші органи народовладдя (спочатку – Селянський союз, а пізніше – Раду робітничих і селянських депутатів), провів земельну реформу. Все життя Нестора Івановича Махна гідно його девізу: «Жити і вільно померти у бою». Так він і пішов у вічність, лишивши нам  своє ім’я і чорний прапор волі. 

Рейтинг сайта в веб-каталоге misto.zp.ua
Наверх